ÇANAKKALE GELİBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemiz 75. Yıl Cumhuriyet İlkokulu, Yerli Malı Haftası nedeniyle etkinlik düzenlendi.

İlçemiz 75. Yıl Cumhuriyet İlkokulu, Yerli Malı Haftası nedeniyle etkinlik düzenlendi.

75. Yıl Cumhuriyet İlkokulu, Yerli Malı Haftası nedeniyle etkinlik düzenlendi. Öğrenciler, öğretmenleri ve okul yöneticilerinin katıldığı etkinlikte tamamen yerli gıdalar tüketildi. Niçin yerli malı kullanmalıyız? Neden tutumlu olmalıyız? Gibi öğretici bilgilerin anlatıldığı programda, çocuklar evlerinden getirdikleri yiyecekleri okul arkadaşlarıyla paylaştı. Programda, birbirleriyle yardımlaşma ve paylaşmayı en güzel şekilde sergileyen öğrenciler eğlendi.
Etkinliği organize eden Okul Müdürü Bilal Duman, "Her yıl olduğu gibi bu yıl da Yerli Malı Haftasını coşkuyla kutladıklarını söyledi. Özellikle çocukların yerli malı kullanımına özendirilmesi gerektiğine inanan Duman, sağlık açısından endişe duyulan yabancı gıdaların revaçta olduğu günümüzde, yerli mallarının tüketilmesi hem sağlık hem de ekonomik açıdan çok büyük önem arz etmektedir. Bu amaçla her yıl Yerli Malı Haftasını düzenli bir şekilde kutluyoruz. Ayrıca, paylaşmayı ve yardımlaşma duygusunu da çocuklara aşılamaktadır. Etkinliği emeği olan tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum" dedi

Camiikebir Mahallesi Hükümet Konağı - 286 566 1029 286 566 6323

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.